top of page

Widoczna blizna po cesarskim cięciu, Jak zapobiegać.

Zaktualizowano: 18 cze 2020

W chwili porodu dla matki najważniejsze jest pozytywne jego zakończenie. Okazuje się jednak, że są tematy, które należałoby przemyśleć wcześniej. Do takich tematów należy m.in. stosowana w klinice technika zamykania rany po cesarskim cięciu.

Problem ten można omówić z lekarzem prowadzącym, zwłaszcza gdy jeszcze przed porodem uzgodniono, że zakończy się on cesarskim cięciem. Przede wszystkim trzeba ustalić, czy zabiegi wykonywane są standardowo techniką INSORB, czy może za dodatkową opłatą. Należy także potwierdzić, że istnieją warunki medyczne do jej zastosowania.


System INSORB przynosi kobiecie wiele korzyści. Przede wszystkim lekarz zamyka ranę używając specjalnych samorozpuszczalnych i wykonanych z tworzywa sztucznego zszywek, co eliminuje konieczność odbycia dodatkowej wizyty na tzw. "zdejmowanie szwów". System minimalizuje ryzyko zakażeń i innych powikłań w procesie gojenia. Zmniejsza powierzchnię blizny, przez co w przyszłości staje się ona mało widoczna.

Szew wykonywany jest podskórnie, a brzegi rany połączone są ze sobą ściśle i dokładnie.

Przy właściwym zastosowaniu techniki INSORB efekt kosmetyczny będzie z pewnością satysfakcjonujący.


  1. Na zdjęciu powyżej, z lewej strony, widoczny jest szew wykonany techniką INSORB oraz po prawej przy użyciu metalowych zszywek (sytuacja w dniu zabiegu)

  2. Na zdjęciu poniżej widoczna jest ten sam pacjent po 7 dniach.128 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page